Gabriela Jílková

Jezdecká kariéra

 

Gabriela Jílková alias QuickGabi je česká závodnice, která se stala několikanásobnou vítězkou mistrovství v motokárách. Je první ženou, která vyhrála závod mezinárodního mistrovství České republiky v závodech na okruzích. Dále se může chlubit vítězstvími v závodech Formule Renault 2.0 a Formula Gloria.

Gabriela do motokáry usedla poprvé jako pětiletá, závodní kariéru pak zahájila v pouhých sedmi letech a absolvovala tak devět závodních sezon. Asi největším úspěchem bylo třetí místo ve světovém finále a čtyři tituly mistryně České Republiky. V motokárách byl rok 2011 ve znamení přestupu do třídy Rok Senior, kde Gabriela skončila pátá v mistrovství České republiky a kvůli termínovým kolizím odjela pouze pět ze sedmi podniků.

Díky soutěži Formula Star, která hledala nové talenty, se dostala k monopostům. Vybral si ji tým Křenek Motorsport, se kterým absolvovala první závodní sezonu na okruzích s formulí Glloria C8F. Gabriela okamžitě slavila další pódiová umístění. Mladá závodnice pokračovala s monopostem Formule Renault 2.0, kde pravidelně bodovala a vítězila v závodech. Během závodu Formule Renault na Rakouském Red Bull Ringu se zapletla po startu do kolize několika vozů, což jí způsobilo zranění v podobě pěti naštípnutých obratlů.[4]

Gabriela se po pár měsících zotavila a pokračovala s Pragou R1 v rámci ESET V4 Cupu. Následovně se přesunula do šampionátu Renault Clio Cup. Gabriela slavila jednotlivá vítězství i zde. Kromě toho testovala i vůz pro Audi TT Cup, formulové monoposty a jiné sportovní vozy.

Mladá závodnice musela kvůli finanční situaci na malou chvíli závodění přerušit, ale po dvou letech se v sezóně 2019 vrátila do závodní sedačky s vozem KTM X-Bow GT4.

V roce 2020 se zúčastnila dvou závodu RCN na Nürburgringu – Nordschleife s vozem BMW 325i e90.

Dosažené úspěchy

 

4x Mistr ČR v motokarach
4x držitelka ceny Elišky Junkové v anketě Zlatý Volant za nejlepší ženu v českém motorsportu
2012 2014 Formula Renault 2.0
2015 Audi TT Cup Shootout
2015 2017 Renault Clio Cup
2018 Testovaci jezdec Apollo Gumpert
2019 KTM X-Bow GT4 & W series Shootout
2020 RCN Nordschleife